Bird Care and Hygiene Products on Sale
Care & Hygiene: 5 items
Bactazol Universal Cleaner, 500 ml
- Mildly alkaline
- Fresh citrus scent
- Suitable for home & pet environment
€ 9,35 € 10,39 (€ 18,70 / l)
Delivery by October 09
Bactazol Disinfectant, 500 ml
- Biocidal product
- Ready to use
- For household & pet environments
€ 20,07 € 22,30 (€ 40,14 / l)
Delivery by October 09
Quiko Bath Salt for Pet Birds, 1.000 g
- For bath water
- Ideal during moulting
- Removes dander & dust
€ 30,78 € 34,20 (€ 30,78 / kg)
Delivery by October 09
ARDAP Mite and Tick Spray for Small Pets and Birds, 100 ml
- Biozidal product
- Repelling effect
- With lavender oil & pyrethrum
€ 14,70 € 16,34 (€ 147,00 / l)
Delivery by October 09
ARDAP Spot-on for Ornamental Birds and Racing Pigeons, 3 pieces
- Biocidal Product
- Against Ticks & Mites
- Contains Pyrethrum
€ 24,08 € 26,76 (€ 8,03 / pc)
Delivery by October 27
Magazine Articles:
Discover Zoolini:
New Products:
- Whiskas 1+ Salmon in Jelly, Can
- Adult 1+ Wet Cat Food Pouches in Sauce, 12 x 85 g - Chicken & Vegetables, Beef & Carrot, Salmon & Carrot, Ocean Fish & Vegetables
- Croci Dog Toy - Reversible Pumpkin
- Senior 7+ Cat Wet Food Pouches, 4 x 85 g - Turkey & Carrot, Ocean Fish & Vegetables
- Indoor 1+ Wet Cat Food Pouches in Sauce, 4 x 85 g - Chicken & Vegetables, Salmon & Carrot
-
Ireland: Free standard delivery from € 87,90
-
Free
returns More than 9.600 products
Secure payments
with SSL encryption technology