Schmusy Cat Food

Tasty variety for your feline gourmet

Schmusy is made for cats who enjoy the finer things in life. Delicate menus with plenty of fish and/or meat offer irresistible flavour while providing essential vitamins, minerals and trace elements.

There is no need for artificial extras. Schmusy cat food is made without added soy, colours or preservatives.

Filter & sort

Price Flavour Properties Phase of Life Type of Packaging
Filter

Schmusy: 4 items

Schmusy Ragout Wet Food Pouch 100g

Schmusy Ragout Wet Food Pouch 100g, Chicken in jelly (100 g)

  • Carefully prepared
  • Grain free
  • No sugar or soy
€ 0,89 (€ 8,90 / kg)

Delivery by October 09

Schmusy Ragout in Sauce Value Pack 12 x 100g

Schmusy Ragout in Sauce Value Pack 12 x 100g, 1,20 kg

  • Carefully prepared
  • Grain free
  • No sugar or soy
€ 8,99 (€ 7,49 / kg)

Delivery by October 09

Schmusy Ragout Kitten Wet Food Pouch 100g

Schmusy Ragout Kitten Wet Food Pouch 100g, Turkey sauce (100 g)

  • Carefully prepared
  • Grain free
  • No sugar or soy
€ 0,89 (€ 8,90 / kg)

Delivery by October 09

Schmusy Soft Bitties 60g

Schmusy Soft Bitties 60g, Chicken (60 g)

  • For adult cats
  • Extra soft
  • With lots of meat
€ 3,79 (€ 63,17 / kg)

Not available at the moment